Zajęcia zimowe w bibliotece w Padwi Narodowej

zajecia-zimowe-w-bibliotece-w-padwi-narodowej

Zajęcia zimowe w bibliotece w Padwi Narodowej były okazją do spotkań z rodziną Muminków, sympatycznych trolli opisanych przez Tove Jansson w 9 książkach. Najpierw poznaliśmy wszystkich bohaterów opowieści, tworzących muminkową rodzinę, w której pomimo różnych temperamentów, panuje zgoda i miłość. Była to wspaniała okazja do wykonania portretów własnej rodziny, w scenerii zimowej, wprost z mroźnej Finlandii, skąd pochodzi autorka opowiadań. Później odwiedziliśmy Mamusię Muminka w jej niezwykłej kuchni, w której powstają przepyszne potrawy. Bardzo nam smakowały słodkie tosty, ozdobione bitą śmietaną, owocami i dżemem jagodowym. Może nie były one super zdrowe ;o), ale na pewno przepyszne. Teraz każde z dzieci może przy pomocy swoich mam upiec takie smakołyki w swoim domu, bowiem Mamusia Muminka zostawiła swój niezwykły przepis każdemu z nich. Na koniec udaliśmy się w podróż wraz z Włóczykijem. Była okazja do zaplanowania podróży idealnej, w wymarzone miejsce, uzyskania niepowtarzalnego paszportu podróżnika oraz wykonania i nadania imienia własnej „łajbie”. Poznaliśmy też nazwy członków załogi, wybraliśmy naszego kucharza – kuka, który przygotował dla wszystkich prowiant na drogę. Ciekawe informacje o celu naszej podróży – Finlandii, dzieciaki zdobyły same, korzystając z książek i Internetu. Przekazały je nam podczas swoich grupowych prezentacji.

Miłą przerwą w cyklu zajęć był spektakl teatralny pt. „Skarb to nie tylko złoto”, w czasie którego dzieci uczestniczące w zajęciach wraz z przedszkolakami z Promyczka dowiedziały się, czym jest prawdziwa przyjaźń i dlaczego nie należy ufać nieznajomym.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które spędziły swoje ferie zimowe w naszej bibliotece oraz rodzicom, którzy sprawili, że dzieciaki chętnie nas odwiedzały.