Noc z Łukasiewiczem w Gminnej Bibliotece Publicznej

noc-z-lukasiewiczem-w-gminnej-bibliotece-publicznej

W piątek 14.10.2022r. GBP wzięła udział w VIII edycji akcji Noc Bibliotek. Jest to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce. W tym dniu bibliotekarze mogą spotkać się z czytelnikami i świętować w niekonwencjonalny sposób, zachęcając tym samym do korzystania ze zbiorów biblioteki.  Podczas tegorocznej akcji chcieliśmy upamiętnić niezwykłą postać Ignacego Łukasiewicza oraz przybliżyć dorobek jego życia.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor GBP Edyta Pazdan-Skórska, która przywitała gości zgromadzonych przy Muzeum Ignacego Łukasiewicza oraz zaprosiła do odsłuchania opowieści przygotowanej specjalnie na tą okazję. Treść przekazał nie kto inny jak sam Ignacy Łukasiewicz. Następnie Wójt Gminy Robert Pluta, przybliżył historię powstania muzeum, opowiedział o planach związanych z nowym obiektem oraz zaprosił do obejrzenia pięknych wnętrz przyszłego budynku. Drugim etapem spotkania był spacer z lampami pod mural upamiętniający 200. rocznicę urodzin I. Łukasiewicza, spod którego uczestnicy przeszli do GBP w Padwi. Tam obejrzeli film pt. „Ignacy Łukasiewicz nafciarz romantyk”. Po seansie filmowym każdy z gości dostał mini sztalugę, na której zaprojektował własny znaczek.

W ramach akcji „Przyjacielska wymiana książek” uczestnicy przynieśli przeczytane przez siebie pozycje książkowe i zaoferowali wymianę międzyczytelniczą. Atmosferę podczas Nocy Bibliotek umiliła pyszna kawa, herbata oraz drobne zakąski i domowe ciasta.

Dziękujemy za milę spędzone chwile oraz super atmosferę, którą stworzyli nasi Czytelnicy.