<strong>Noc Bibliotek 2023 pod hasłem „Absurd nie czytać”</strong>

noc-bibliotek-2023-pod-haslem-absurd-nie-czytac

W dniu 5 października 2023 roku w Centrum im. Ignacego Łukasiewicza odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach Nocy Bibliotek pod hasłem “Absurd nie czytać”. Tym razem skupiliśmy się na twórczości wybitnej poetki Wisławy Szymborskiej, zapraszając Czytelników do bliższego poznania jej życia oraz dzieł.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor GBP Edyta Pazdan-Skórska, która przywitała zaroszonych gości oraz krótko wprowadziła w świat literacki noblistki. Następnie zabrał głos Wójt Gminy Robert Pluta, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnej poezji oraz jej wykorzystaniu w popkulturze.

Dla najmłodszych uczestników spotkania przygotowaliśmy zabawę literami i słowami. Dzieci tworzyły urocze bransoletki z koralików, co pozwoliło im nie tylko rozwijać swoją kreatywność, ale wykorzystać słowa jako element dekoracyjny. Dzieci świetnie się bawiły, próbując odtworzyć wybrane wyrazy i dokończyć wiersze poetki.

Dorośli i młodzież mieli okazję obejrzeć film pt. ”Czasami życie bywa znośne”

Po seansie filmowym i zabawie literami atmosferę Nocy Bibliotek umiliła pyszna kawa, herbata oraz drobne zakąski.

Spotkanie Nocy Bibliotek 2023 pod hasłem “Absurd nie czytać” było nie tylko okazją do lektury i kreatywnej zabawy literami, ale także do zrozumienia, jak literatura może być inspiracją do tworzenia własnych dzieł i rozwijania wyobraźni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy do kolejnych spotkań w naszej bibliotece.