Lek na plotkę – zajęcia biblioterapeutyczne w kl. IV a

lek-na-plotke-zajecia-biblioterapeutyczne-w-kl-iv-a

Tuż przed wakacyjnym odpoczynkiem do naszej biblioteki zawitali uczniowie kl. IV a, by spróbować znaleźć lek na plotki, które coraz częściej zaczynają się pojawiać także wśród uczniów szkoły podstawowej. Tekstem, który pomógł nam zobrazować problem spotkania była książka Madonny pt. „Jabłka pana Peabody’ego”. Mądra opowieść ukazuje, jak powstaje plotka i jak bardzo wpływa na życie obmawianych osób. Dzieci doszły także same do wniosku, że zło wyrządzone drugiej osobie przez plotkowanie o niej, jest nie do naprawienia. Spotkanie zakończyliśmy szukaniem leku na plotkę, czyli sposobu radzenia sobie z jej konsekwencjami.

Cykl spotkań biblioterapeutycznych, przygotowanych przez Panią Edytę Pazdan-Skórską, jest realizowany w naszej bibliotece dzięki współpracy z Panią Elżbietą Pyzińską, pedagogiem szkolnym i Panią Bogumiłą Pierzchałą z biblioteki szkolnej.