andrzejki-z-tradycja-w-babulach

Włączając się w andrzejkowe zabawy, dzieci z Babul miały okazję uczestniczyć w imprezie pt. „Andrzejki z tradycją”, organizowanej przez sołtysa wsi Babule, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Gminną Bibliotekę Publiczną Filia Babule. Impreza odbyła się 29 listopada w budynku wiejskim w Babulach. Imprezę zaszczycili swoja obecnością: Wójt Gminy Robert Pluta, Sekretarz Gminy Małgorzata Brożyna, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Bik , Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sławomir Majka ,Dyrektor GBP Edyta Pazdan-Skórska, Kierownik OPS Ewa Pańczyk, sołtys Babul Marzena Barszcz, radna Małgorzata Malinowska oraz dzieci i ich rodzice. Dzieci uczestniczyły w zabawach i tańcach przygotowanych przez animatorki z firmy ŁUBU DUBUAnimacje zabaw dla dzieci. Po oficjalnym powitaniu gości przez panią sołtys, nadszedł czas na zabawę przy radosnych rytmach muzyki. W trakcie imprezy niespodziewaną atrakcją była bajkowa postać z „Psiego Patrolu”- Zuma, która aktywnie uczestniczyła w zabawach z dziećmi. W przerwach dzieciaki nabierały sił posilając się słodkościami, pizzą, przepyszną watą cukrową i popcornem. Oprócz zabaw i tańców nie mogło zabraknąć tradycyjnego lania wosku oraz wróżb, przygotowane przez panią Elżbietę Golbę, bibliotekarkę z Filii w Babulach. Dla dzieci, rodziców i gości był przygotowany poczęstunek przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Na koniec imprezy wszystkie dzieci otrzymały prezent niespodziankę, w której oprócz słodkości znalazły się książki ufundowane przez GBP w Padwi Narodowej. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i osobom , mający czynny udział w organizacji tej zabawy. Dzięki tym osobom wszyscy uczestnicy na długo zapamiętają ten bal.„Andrzejki z tradycją” wsparł finansowo budżet Gminy Padew Narodowa poprzez Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.