Zarabianie na emeryturze.

zarabianie-na-emeryturze

Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne?
Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie?
Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś.

 20.08 i 22.08 odbyły się ostatnie spotkania z projektu „ O finansach … w bibliotece – 6 edycja” realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Dwie grupy 10 osobowe z Dziennego Domu Senior – Wigor w Przykopie wybrały dla siebie moduł: „Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne?” Trzecia grupa z Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej zainteresowała się dwoma tematami: „Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie?” oraz „Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś”.

Ostatnie realizowane moduły były dla nas zarazem wielkim wyzwaniem jak i przyjemnością. Seniorzy zintegrowali się w grupach i coraz aktywniej uczestniczyli w zajęciach, sami dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą zdobytą na przestrzeni lat. Temat emerytur był bardzo dobrze znany Seniorom, co nas bardzo cieszy. Inaczej jest z możliwością zarabiania na emeryturze, tutaj pojawiło się wiele pytań na które postaraliśmy się dopowiedzieć. Trudniejsze zadanie miała grupa trzecia w GBP w Padwi Narodowej. Seniorzy z tej grupy podeszli bardzo ambitnie do szkolenia i postanowili zrealizować dwa moduły. Nowe możliwościami jakie daje Internet nie są obce Seniorom, jedyne czego potrzebują to praktycznej wiedzy jak wybrać bank przez Internet i co zrobić aby ich finanse były bezpieczne w sieci. Odpowiednio przeprowadzone szkolenie, sposób przekazania praktycznej wiedzy wyjaśniło wszystkie wątpliwości. W szkoleniu uczestniczyło 30 osób w wieku 50+,a spotkania odbyły się w  Dziennym Domu Senior – Wigor w Przykopie oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Padwi Narodowej. Prowadziły je Panie Edyta Pazdan-Skórska oraz Katarzyna Lompart.

Projekt „O finansach… w bibliotece – VI edycja” realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne
z celami Programu Rozwoju Bibliotek.