Warsztaty Małego Patrioty Historia Polski Niepodległej dla Malucha oraz padewskie smaki

warsztaty-malego-patrioty-historia-polski-niepodleglej-dla-malucha-oraz-padewskie-smaki

Wtorki w bibliotece są dniami, w których odbywają się Warsztaty Małego Patrioty. Kolejne dwa spotkania z tego cyklu są za nami. 9 września przedszkolaki miały okazję poznać najważniejsze fakty z historii Polski, opracowane specjalnie dla nich, w taki sposób, by były ciekawe i zrozumiałe. Dzieci dowiedziały się jak powstało państwo polskie, kto był pierwszym królem  polskim i gdzie mieściła się pierwsza stolica naszej ojczyzny. Była też mowa o tym, jak państwo polskie przestało istnieć, o rozbiorach i odzyskaniu niepodległości. Przedszkolaki poznały postać Józefa Piłsudzkiego, dowiedziały się, dlaczego miał takie wielkie wąsy i jak nazywał się jego konik. Nie zabrakło lokalnych historii i opowieści, jak choćby tej, o wybudowaniu Pomnika Grunwaldzkiego w centrum naszej miejscowości. Na koniec dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas mini quizu historycznego, oczywiście z nagrodami. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Pani Marta Bernat.

15 września przenieśliśmy się w dawne czasy, poznając zwyczaje i kulturę mieszkańców naszej miejscowości. Dowiedzieliśmy się jak żyli i co spożywali nasi padewscy przodkowie. Spotkanie rozpoczęła Pani Edyta Pazdan-Skórska, która przeczytała krótki fragment rękopisu, odnalezionego podczas działań projektowych, pt. „Rys historyczny Padwi od 1440 – 1945r.” . Jego autor, Stanisław Szarama, z ogromną dokładnością opisał jakie posiłki spożywał padewski chłop w XIX i na początku XX wieku. Następnie Pani Ewa Konieczna-Kowalik, która przygotowała zajęcia, opowiedziała o królującym na padewskich stołach, zarówno przed wiekami, jak i obecnie, ziemniaku. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądała uprawa tego warzywa niegdyś, a jak wygląda dziś. Po lekcji historii przyszła pora na degustację potraw z czasów naszych przodków: pachnącego, pieczonego chlebka, białego barszczu z ziemniakami, pierogów z ziemniakami, ziemniaków z białym serem i cebulką, miodu, świeżego masła, śmietany, konfitur, a także darów tegorocznej jesieni: jabłek i orzechów. Na koniec przedszkolaki mogły wykonać własnoręcznie portret padewskiego ziemniaka.

Warsztaty Małego Patrioty cieszą się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy z ogromnym zapałem angażują się w zajęcia, chłonąc wiedzę o naszej niepodległej ojczyźnie i lokalnej kulturze. Serdecznie dziękujemy Paniom Przedszkolankom za ciekawie opracowane zajęcia i osobisty wkład w organizację warsztatów.