Wakacyjne zajęcia w bibliotece w Padwi

wakacyjne-zajecia-w-bibliotece-w-padwi

Koniec roku szkolnego to od wielu już lat moment rozpoczęcia wakacyjnych zajęć w bibliotece w Padwi. Najmłodsi mają okazje pobawić się w gronie rówieśników, rozwijać swoje umiejętności, wykazać talentem oraz przede wszystkim miło spędzić czas z dala od nudy. Tegoroczne spotkania były idealne dla Młodych Detektywów. Uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania kim jest detektyw, czego używa w swojej pracy oraz zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi z tym zawodem. Zajęcia prowadzone były w oparciu o książki z cyklu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis oraz ich ekranizacje. Najmłodszych w każdym tygodniu czekały nowe wyzwania łączące tematykę detektywistyczną z warsztatami manualnymi i ruchowymi. Oprócz próby rozwiązania zagadek książkowych, uczestnicy mieli za zadanie między innymi narysować portret pamięciowy, stworzyć mapę, odnaleźć ukryte skarby czy wykonać własną odznakę detektywa.

Podczas wakacji odwiedził nas także teatr „Maska”, którego występ miał przybliżyć dzieciom z Przedszkola „Promyczek” oraz „Smyki” temat bezpieczeństwa. Aktorzy uczyli najmłodszych jak zachowywać się gdy zostają sami w domu oraz dlaczego nie należy rozmawiać z nieznajomym. Połączenie zabawy i nauki czynnie angażowało dzieci które dodatkowo mogły wykazać się znajomością znaków drogowych i zasad poruszania się po jezdni.

Bardzo dziękujemy Dzieciakom, za wspaniałą pracę i odwiedziny w naszej bibliotece, Rodzicom zaś za przyprowadzanie pociech do Bawiarenki