Tydzień Bibliotek 2021 w GBP w Padwi Narodowej oraz filiach

tydzien-bibliotek-2021-w-gbp-w-padwi-narodowej-oraz-filiach

Padew Narodowa

 1. Książka Niespodzianka – każdy czytelnik, który odwiedzi naszą bibliotekę podczas trwania Tygodnia Bibliotek, będzie mógł wziąć udział w tej akcji i wylosować pięknie opakowaną książkę niespodziankę. Książkę wypożyczy do domu, by ją przeczytać. Być może uda mu się w ten sposób odkryć nowego autora lub nowy typ literatury, po który do tej pory nigdy nie sięgał. Mamy nadzieję, że losowanie i emocje związane z rozpakowywaniem niespodzianki dostarczą wielu pozytywnych emocji i pomoże w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
 2. Inspirujący Słój – to propozycja dla czytelników, którzy uważają, że dobry cytat lub ciekawa myśl może działać inspirująco. W dużym słoju umieścimy karteczki fragmentami wierszy, piosenek, fraszek oraz innymi krótkimi formami literackimi. Co uda się wyłowić z takiego słoja? Każdy będzie mógł spróbować i przekonać się osobiście.

Babule

 1. Jestem bohaterem bajki – akcja kierowana do dzieci z przedziału od 3 do 13 lat )do ustalenia) . Dzieci przebierają się w wybrane przez siebie postaci z bajek, robią zdjęcie i wysyłają na pocztę e-mail biblioteki. Na zdjęciu prócz jak najbardziej samodzielnego i kreatywnego stroju , powinna się znaleźć książka, z której czerpana była inspiracja na dany strój. Wszystkie zdjęcia będą opublikowane w formie wirtualnej wystawy na portalach społecznościowych i stronie biblioteki.

Jest to akcja wspólna, dla wszystkich bibliotek z gminy.

 • Słodkie aforyzmy – każdy czytelnik , odwiedzający bibliotekę (akcja trwająca cały maj), otrzyma mały podarunek (losowo) – coś słodkiego (cukierki) wraz z dołączoną do paczuszki karteczką z aforyzmami o książkach i czytaniu lub fragmenty wierszy znanych poetów.

Zarównie

 1. Przygarnij książkę – w bibliotece  ustawione zostanie pudełko z książkami z darów .      Czytelnicy odwiedzający bibliotekę ,będą mogli zabrać do domu wybraną książkę.
 2. Magiczne koperty–  Promocja czytelnictwa w formie nagrody skierowana do najmłodszych. Dzieci ,które w miesiącu maju odwiedzą bibliotekę i wypożyczą najwięcej książek otrzymają magiczną kopertę, w której znajdą  kreatywne materiały plastyczne do stworzenia ciekawej  pracy.

Wojków

 1. Koperta pełna pomysłów – Każde z 10-ciu chętnych dzieci , które odwiedzi bibliotekę w tygodniu bibliotek (8-15 maj), otrzyma kreatywną kopertę, w której znajdzie krótki instruktaż oraz potrzebne materiały do wykonania pomysłowej  pracy.
 2. Wystawa prac dzieci – przedmioty wykonane przy użyciu Koperty pełnej pomysłów zostaną zaprezentowane w bibliotece.

Przykop

 1. Wystawa “Nowości wydawnicze” – w specjalnie oznakowanym miejscu zaprezentowane zostaną nowe zakupy do filii, z krótkimi recenzjami.
 2. Zawieszana książka (książka nie tylko na regale) – wybrane pozycje książkowe z księgozbioru, zamiast ustawione na regałach, będą zawieszone na wstążkach.

Rożniaty

 1. „#Biblioteczka” – sfotografuj swoją biblioteczkę i zbiory czytelnicze. Niech zdjęcie pokaże jakich autorów i pozycje książkowe lubisz najbardziej, lub kto cię inspiruje, czy masz własny sposób (system) na układanie książek itp. Podziel się ujęciami ze swoich prywatnych, domowych zbiorów. Zdjęcia prosimy wysyłać na emaila  rozniatybiblioteka@wp.pl.
 2. Klub czytelniczy „Kocham, co pisane” – spotkanie online dla członków Klubu, podczas którego omawiane będą ulubione książki, przeczytane w ciągu ostatniego miesiąca.