Tydzień Bibliotek w Padwi Narodowej

tydzien-bibliotek-w-padwi-narodowej

Tydzień Bibliotek to prawdziwe święto bibliotek, bibliotekarzy i czytelników. W tym roku nasza instytucja zaplanowała dla swoich użytkowników mnóstwo atrakcji, zarówno plenerowych, jak i bardziej kameralnych. Działania, organizowane z zachowaniem zasad epidemiologicznych, rozpoczęły się już w poniedziałek. W ten dzień można było odwiedzić biblioteki i wziąć udział w indywidualnych formach aktywności czytelniczej. Były to akcje pn.: Książka Niespodzianka i Inspirujący Słój (Padew Narodowa), Jestem bohaterem bajki i Słodkie aforyzmy (Babule), Wystawa nowości wydawniczych i Zawieszona książka (Przykop), #Biblioteczka i Klub czytelniczy „Kocham, co pisane” (Rożniaty), Koperta pełna pomysłów i wystawa prac dzieci (Wojków), Przygarnij książkę i Magiczne koperty (Zarównie). Każdy mógł zainspirować się cytatem znanych osób, aforyzmem lub zmierzyć się z językołamaczem, przygarnąć książkę, wylosować nieznaną sobie literaturę, spotkać się online z uczestnikami klubu czytelniczego lub obejrzeć wystawy.

Biblioteka przygotowała także dwa konkursy, które trwają jeszcze do końca maja: #Biblioteczka oraz Jestem bohaterem bajki. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami konkursowymi, dostępnymi na naszym profilu FB i stronie internetowej oraz do podjęcia wyzwania.

Dla przedszkolaków w plenerze zaplanowaliśmy interaktywne czytanie „Królewny Śnieżki”. Planom sprzyjała przepiękna, słoneczna pogoda. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną nasi widzowie byli podzieleni na 3 grupy. Pojawili się także goście specjalni: Pan Wójt Robert Pluta, Pani Sekretarz Małgorzata Brożyna i Pani Dyrektor SP Anna Uzar. Było tanecznie, czasem dramatycznie, ale bardzo wesoło i sympatycznie. I oczywiście kolorowo, a to za sprawą najmłodszych uczestników, Pań nauczycielek i bibliotekarek.

Maj to także święto bibliotekarzy, czyli Dzień Bibliotekarza. Podczas spotkania z przyjaciółmi biblioteki nie zabrakło kwiatów, słodkich podarunków, życzeń i słów uznania dla pracy całego zespołu GBP. W gronie osób, które w tym dniu nas odwiedziły znaleźli się: Wójt Robert Pluta, Przewodniczący rady Gminy Janusz Bik, Sekretarz Gminy Małgorzata Brożyna, Skarbnik Gminy Joanna Skopńska-Mycek, Kierownik OPS Maria Król, Kierownik Domu Senior-Wigor Ewa Pańczyk, Dyrektor GOK Józef Durda, Kierownik ZWiUK Wojciech Rusek, emerytowana Dyrektor GBP Teresa Borowiec, Główna Księgowa GBP Dorota Gruszecka oraz bibliotekarze GBP.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w naszych akcjach, odwiedziny w bibliotekach i uśmiech, jaki zawsze towarzyszy naszym Czytelnikom podczas ich wizyty.