Spotkanie z pisarką Mają Drozd

spotkanie-z-pisarka-maja-drozd

W Centrum im. Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarką Mają Drozd. Rozmowę poprowadziła pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Edyta Pazdan-Skórska. W spotkaniu wzięli udział czytelnicy GBP, bibliotekarze oraz zaproszeni goście: seniorzy z Dziennego Domu „SeniorWigor” w Przykopie, z Klubu Senior+ w Padwi Narodowej oraz członkowie  Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pani Maja opowiedziała nam o tym, co skłoniło ją do opublikowania swojej pierwszej powieści pt. “Pomiędzy kłamstwami”. Podzieliła się również doświadczeniami związanymi z pracą nad swoją drugą powieścią “Zwykła historia”, której bohaterowie i przebieg akcji są bardziej współczesne, choć całkowicie fikcyjne. Okazuje się, że mimo różnicy tematów obu książek, pisanie powieści historycznej nie było łatwiejsze od tworzenia opowieści o XXI w..

Maja Drozd podkreśliła, że nie ma określonych rytuałów pisarskich. Często pomysł na fabułę sam pojawia się w jej głowie podczas zwyczajnych, domowych zajęć lub spacerów. W życiu codziennym autorka pełni bowiem rolę żony i matki dwóch nastolatków.

Pisarka opowiedziała o swoich literackich zainteresowaniach i wyborach. Są to nie tylko powieści, ale także książki popularnonaukowe, które mogą stanowić dobre źródło wiedzy o historii i inspirację artystyczną. Warto podkreślić, że Maja Drozd nie chce być moralizatorką w swoich książkach. Zależy jej na tym, aby czytelnik dostrzegł w jej opowieści to, co jest dla niego ważne i bliskie sercu. Podkreśliła, że ilu czytelników, tyle interpretacji, potęgującej różnorodność odbioru jej twórczości.

Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość nabycia książki wraz z dedykacją, co z pewnością sprawiło czytelnikom ogromną przyjemność. Autorka podarowała naszej bibliotece egzemplarze obu swoich powieści.

Maja Drozd, będąc pisarką aktywną, podkreśliła również, że cały czas pracuje nad nowymi książkami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną z nich, która, jak nam zdradziła, pojawi się jeszcze w tym roku. Jesteśmy pewni, że także będzie ona bardzo dobrze przyjęta przez czytelników.