spotkanie-autorskie-z-renata-piatkowska

W dniu 08 lipca 2020r. przedszkolaki z przedszkola „Promyczek” i „Nasze Smyki” spotkały się z p. Renatą Piątkowską, autorką ponad 30 książek dla dzieci.

Inspirację twórczą pisarka czerpie z codziennych sytuacji i zaobserwowanych zdarzeń. Jej opowiadania wyróżniają się humorem, bo jak sama mówi: „zależy mi, by dzieci były wesołe i śmiały się od ucha do ucha”. Tak przywitała się z uczestnikami spotkania zapewniając, że przeczytany fragment książki na pewno ich rozbawi.

Pani Renata podkreślała, jak bardzo ważne jest czytanie książek, które rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Szczególnie, gdy bohaterami opowiadań dydaktycznych są zwierzaki, które autorka darzy wielką miłością. Dzieci także miały okazję opowiedzieć o swoich zwierzątkach domowych, obiecując, że będą się opiekowały swoimi pupilami.

Pisarce towarzyszyła pani Malwina Kożurno, lektorka, której interpretacja książek była prawdziwie aktorska. Nic więc dziwnego, że dzieci reagowały często śmiechem i były skupione na słuchaniu. Na koniec spotkania można było zakupić książeczkę wraz z osobistą dedykacją naszego Gościa.