Rożniaty – klub czytelniczy „Kocham co pisane”

rozniaty-klub-czytelniczy-kocham-co-pisane

Biblioteka w Rożniatach prężnie działa wraz z członkami klubu czytelniczego „Kocham co pisane”. Pomysłów nie brakuje, a Święta Wielkanocne były inspiracją do przeprowadzenia jednych z zajęć. Do pracy wykorzystałam książkę pt. „Święta z Tradycją” Marzeny Kuźmińskiej. Z dziećmi rozmawialiśmy o tradycjach tych świąt, symbolach i zwyczajach. Przypomniałam dzieciom czego symbolem jest palna i pisanka, wymieniliśmy co powinno znaleźć się w koszykach wielkanocnych, a także omówiliśmy zwyczaj polewania wodą w lany poniedziałek.
Na kolejnych zajęciach zapoznałam dzieci z budową książki oraz nauczyłam jak prawidłowo napisać dobrą recenzję. Zdobytą wiedzę przełożyliśmy na pierwsze próby poprawnego pisania.
Mając na uwadze zbliżający się Dzień Matki zaczęliśmy pierwsze przygotowania do tego dnia. Wiele pracy włożonej w wykonanie prezentów przyniosło bardzo piękne efekty. Z wielką starannością i dokładnością powstały piękne kwiaty.
Pod koniec każdego spotkania tworzymy plan pracy, gdzie spisujemy nasze pomysły na kolejne zajęcia. Bierzemy pod uwagę zbliżające się święta, uroczystości oraz nasze własne inicjatywy. Staramy się na bieżąco realizować plany i cieszyć się z każdej chwili razem spędzonej, w miłym i pełnym nowych inspiracji towarzystwie.