Rodzinne Kolędowanie w Rożniatach

rodzinne-koledowanie-w-rozniatach

Hej kolęda, kolęda…. W dzieciństwie, dla większości z nas, czas Bożego Narodzenia był radosny, rodzinny , a przede wszystkim rozśpiewany. Tradycją w każdym domu po skończonej wieczerzy wigilijnej było wspólne śpiewanie kolęd. Dziś taki zwyczaj powoli zanika, a piękne, melodyjne teksty zastępowane są rytmicznymi hitami z radioodbiorników. By przywrócić tą wspaniałą tradycję, 28 stycznia w Domu Wiejskim w Rożniatach Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi wspólnie z Wójtem Gminy, Przewodniczącym Rady Gminy, KGW w Rożniatach oraz sołtysem wsi Rożniaty zorganizowali wieczór kolęd i pastorałek dla mieszkańców pt. „Rodzinne Kolędowanie”. W wydarzeniu wzięli udział : Robert Pluta – Wójt Gminy, Janusz Bik – Przewodniczący Rady Gminy, Małgorzata Brożyna – Sekretarz Gminy, Sławomir Majka – W-ce Przewodniczący Rady Gminy, Edyta Pazdan-Skórska – Dyrektor GBP, Magdalena Burghardt – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Padwi Narodowej, Wojciech Rusek – Kierownik ZWiUK-u, Maria Mazurek- były Skarbnik Gminy, Edward Kołek- Przewodniczący Konwentu Sołtysów, Adam Kopała -Sołtys wsi Rożniaty oraz zaangażowani Bibliotekarze- Elżbieta Golba, Katarzyna Lompart i Józefa Durda.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć również mieszkańców Rożniat oraz KGW w Rożniatach, które przygotowało wspaniały poczęstunek dla zgromadzonych. Gościnnie wystąpiło KGW w Padwi Narodowej z programem artystycznym Jasełek, następnie uczestnicy zajęć Mali Artyści z filii Rożniaty, pod okiem p. Magdaleny Szewc, opowiedzieli historię powstania kolęd i wprowadzili biesiadników w atmosferę kolędowania.

Wieczór kolęd i pastorałek w Domu Wiejskim w Rożniatach był również okazją do podsumowania całorocznej działalności filii bibliotecznej w Rożniatach. Podczas spotkania przypomniano o warsztatach dla dzieci i młodzieży, które odbywały się w bibliotece, a także wyróżniono najaktywniejszych uczestników zajęć – BiblioArtyści Roku. To było ważne wydarzenie, które pozwoliło nie tylko uczcić tradycję śpiewania kolęd, ale również docenić i podziękować wszystkim, którzy włączyli się w działalność biblioteki.

Dla najmłodszych uczestników wieczoru, zostały również przygotowane specjalne nagrody za kolędowanie, które wręczyła Śnieżynka. Na zakończenie spotkania, wszyscy zostali zaproszeni do świętowania przy wspólnym stole i delektowania się pysznymi potrawami, które przygotowało KGW w Rożniatach. To był wyjątkowy wieczór pełen radości, śpiewu i dobrej zabawy, który zapewne zostanie zapamiętany na długo przez wszystkich uczestników.

Impreza była dofinansowana przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.