Retro Rajd Cyklistów im. Ignacego Łukasiewicza

retro-rajd-cyklistow-im-ignacego-lukasiewicza

Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi Narodowej po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Wraz z czytelnikami i miłośnikami rowerów pokonaliśmy trasę: Padew- Zaduszniki- Gawłuszowice- Rożniaty, liczącą ok. 20 km. Cykliści przebrani w stylu retro, z muchami, szelkami i zabytkowymi torebkami, obrali za patrona imprezy Ignacego Łukasiewicza. Każdy uczestnik otrzymał tegoroczną szprychówkę na miejscu startu, tj. pod Sanktuarium św. Antoniego w Padwi Narodowej. Pierwszy przystanek zaplanowany został w Zadusznikach, przy tablicy upamiętniającej miejsce urodzenia I. Łukasiewicza, pod którą złożone zostały kwiaty i zapalony znicz. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcie naszej grupy. Rajd to okazja do poznania ciekawych zabytków znajdujących się w naszej okolicy, dlatego następny etap to droga nadwiślańska, prowadząca do kościoła św. Wojciecha w Gawłuszowicach. Naszym przewodnikiem po tej świątyni był proboszcz Parafii ks. Witold Szczur, który podczas swoich opowieści o historii kościoła pokazał nam wiele sekretnych miejsc znajdujących się w jego wnętrzu. Metą rajdu była filia GBP w Rożniatach, obok której odbył się piknik połączony z zabawami z dawnych lat i konkursami:

• na najciekawszą stylizację retro: Elżbieta Grzych-Tuleja i Wojciech Tuleja
  • dla najmłodszego cyklisty: Weronika Burdzel
  • dla najstarszego cyklisty: Maria Mazur
  • dla pierwszego na mecie: Karolina Wylaź
  • dla drugiego na mecie: Aleksandra Gnat
  • dla trzeciego na mecie: Małgorzata Wylaź
    Rajd rowerowy „Retro Rajdy Cyklistów im. Ignacego Łukasiewicza” został sfinansowany z dotacji Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Padwi Narodowej.
    Dziękujemy Panu Januszowi Bik za przekazanie książek dla nagrodzonych cyklistów oraz wszystkim uczestnikom rajdu za mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz kolejny.