Rajd rowerowy: Leśnym szlakiem z biblioteką

rajd-rowerowy-lesnym-szlakiem-z-biblioteka

Już po raz ósmy Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi Narodowej włączyła się do ogólnopolskiej akcji  „Odjazdowy Bibliotekarz”. W niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 14.00 kilkudziesięciu czytelników w różnym wieku, sympatyków dobrej książki i rowerów, wyruszyło w trasę liczącą ok. 30 km.

Rajd rozpoczął się zbiórką na parkingu kościoła w Padwi Narodowej. Tutaj każdy uczestnik wpisał się na listę, potwierdził znajomość regulaminu rajdu, a także otrzymał szprychówkę i opaskę odblaskową. Następnie wyruszyliśmy na szlak, podziwiając krajobrazy naszej urokliwej gminy. W tym roku trasa wiodła przez Piechoty, Babule do Czajkowej.

Na mecie na rowerzystów czekały zimne napoje, gorące i aromatyczne kiełbaski oraz słodki doping w postaci ciasteczek. W związku z niedawno obchodzoną 77 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, organizatorzy zaprosili rajdowców do tematycznej gry terenowej. Uczestnicy mogli wcielić się w postacie powstańców i zmierzyć się z różnymi zadaniami: opatrywaniem rannych, wykonywaniem opasek na ramię, pisaniem listu do powstańca, przekazywaniem grypsów. Zabawa miała także na celu zintegrowanie osób w różnym wieku, zarówno dorosłych, jak i młodszych.

Dzięki pięknej pogodzie, zabawie, a także fakcie, iż nie dokuczały nam komary, postój w Czajkowej nieco się przedłużył, zaś droga powrotna do domu przez Jaślany minęła niezauważalnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i fajną zabawę.