Rajd Rowerowy „Bibliomajówka”

rajd-rowerowy-bibliomajowka

28 maja już po raz 10  miłośnicy książek i aktywnego stylu życia mieli okazję połączyć swoje pasje podczas niezwykłego wydarzenia – Rajdu Rowerowego „Bibliomajówka”. Ta inicjatywa, organizowana przez GBP w Padwi, miała na celu promowanie czytelnictwa i zdrowego trybu życia. Uczestnicy wyruszyli na dwóch kółkach, aby odkrywać piękno swojego regionu i wzbogacić swoje umysły wiedzą o książce „Zemsta” A. Fredry (w nawiązaniu do trwającego Roku Aleksandra Fredry). Rowerzyści zebrali się na parkingu kościoła w Padwi Narodowej, gdzie zostali przywitani przez Panią Dyrektor GBP Edytę Pazdan-Skórską. Każdy uczestnik wpisał się na listę, potwierdził znajomość regulaminu rajdu. Trasa została starannie zaplanowana, prowadziła przez Padew-Zarównie- Babule-Czajkowa. Na mecie na rowerzystów czekały zimne napoje, gorące i aromatyczne kiełbaski oraz słodki doping w postaci ciasteczek. Podczas grillowania był czas na wspólne rozmowy i dyskusje o ulubionych autorach, książkach i tematach literackich, każdy mógł podzielić się swoimi refleksjami z innymi miłośnikami czytania. Nie zabrakło również różnych zabaw i konkurencji zorganizowanych dla Czytelników, w których przewidziane zostały nagrody. Otrzymali je:

– Kacper Cerefin – pierwszy na mecie

– Helena Tuleja – najbardziej kreatywne nakrycie głowy

– Emilia Torba – najmłodszy uczestnik

– Barbara Krępa  – najstarszy uczestnik

– Elżbieta Grzych-Tuleja, Marta Bernat, Klaudia Torba, Emilia Torba, Małgorzata Piechota – zwycięska grupa biorąca udział w quizie wiedzy na temat Fredry i jego utworów.

Rajd Rowerowy za każdym razem spotyka się z ogromnym entuzjazmem i pozytywnym odzewem społeczności gminnej. Uczestnicy wyrazili swoją radość z możliwości połączenia dwóch pasji – czytania i jazdy na rowerze – w jednym wydarzeniu. Wielu z nich podkreślało, jak inspirujące było odkrywanie naszej gminy na dwóch kółkach i jednoczesne zanurzenie się w świat literatury. Rajd Rowerowy z pewnością jest jednym z najbardziej udanych wydarzeń kulturalno-sportowych w Padwi oraz okazją do aktywnego spędzenia czasu na rowerze. To również doskonałą platformą do promowania czytelnictwa i kulturalnego spędzania czasu bez alkoholu. Ta akcja udowodniła, że pasje można łączyć w nieoczywisty sposób, tworząc niezapomniane i inspirujące wydarzenia.

Rajd Rowerowy „Bibliomajówka” wsparł finansowo budżet Gminy Padew Narodowa poprzez Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.