Oddziałowy Dzień Bibliotekarza w Kolbuszowej

oddzialowy-dzien-bibliotekarza-w-kolbuszowej

Pomimo deszczowej aury grupa podkarpackich bibliotekarzy postanowiła uczcić Dzień Bibliotekarza wspólnym spotkaniem 14 maja. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej przywitał nas Pan Dyrektor Andrzej Dominik Jagodziński, który oprowadziła nas po swojej placówce, ciekawie opowiadając o jej działalności. Udaliśmy się także z wizytą do nowo otwartego Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej, znajdującego się w budynku byłej synagogi. W otwartym w lutym oddziale biblioteki wyeksponowano galerię obrazów z kolbuszowskich plenerów malarskich, a także zgromadzono pokaźny zbiór starodruków. Dzięki uprzejmości dyrektora mogliśmy zobaczyć, jak nowe technologie wspomagają zabezpieczanie i udostępnianie tych zabytkowych zbiorów. Po pysznym obiedzie przyszedł czas na odwiedziny w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Skansen zachwycił wszystkich bibliotekarzy, którzy nie zniechęcili się nawet padającym deszczem i chętnie poznawali kulturę Lasowiaków, prezentowaną w skansenie.
Okręgowy Dzień Bibliotekarza został zorganizowany przez Zarząd Oddziału SBP w Rzeszowie.
Autorzy zdjęć: Agnieszka Rogala, Katarzyna Lompart, Edyta Pazda-Skórska