Nowy serwis internetowy Biura Programu „Niepodległej” i Polskiego Radia

nowy-serwis-internetowy-biura-programu-niepodleglej-i-polskiego-radia

Gminna Biblioteka Publiczna informuje :

Bitwa 1920 – nowy serwis internetowy Biura Programu „Niepodległej” i Polskiego Radia

Strona www.bitwa1920.gov.pl to multimedialna, interaktywna podróż po historii Polski, Europy i świata, którym sto lat temu zagroziło widmo czerwonej rewolucji. Całość wzbogacona jest o unikatowe nagrania z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Ogromną wartością strony są także unikatowe, archiwalne filmy oraz fotografie.

Serwis poświęcony Bitwie Warszawskiej to kompleksowe źródło wiedzy zarówno dla osób, które dopiero zetknęły się z historią wydarzeń roku 1920, jak i znakomita baza ciekawostek dla pragnących pogłębić swoją wiedzę. To także doskonały zbiór materiałów dydaktycznych dla uczniów i studentów.

Serwis będzie dostępny w siedmiu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, ukraińskiej i węgierskiej. Dwie ostatnie wersje językowe to także forma uhonorowania najważniejszych polskich sojuszników w dobie bolszewickiej nawały. Warto pamiętać, że Ukraińcy stanowili największą armię sojuszniczą Polski, a Węgrzy w dramatycznych dniach sierpnia 1920 roku przekazali Polakom miliony sztuk amunicji. Węgierska wersja językowa zostanie opublikowana pod koniec lipca br.