„Magia Świąt” – spotkanie w Rożniatach

magia-swiat-spotkanie-w-rozniatach

Grudzień to magiczny i najpiękniejszy w roku miesiąc  najbardziej wyczekiwany przez nasze dzieci i również przez nas. Magia dzieje się wszędzie także i w bibliotece w Rożniatach. Z inicjatywy gospodarzy Wsi Rożniaty: Przewodniczącego Rady Gminy Pana Janusza Bik oraz Sołtysa Wsi Rożniaty Pana Adama Kopała podjęta została decyzja o zorganizowaniu dla dzieci spotkania Mikołajkowego. Dzieci wraz z panią bibliotekarką Katarzyną Lompart z radością przystąpiły do działania, aby wspólnie przeżyć wizytę Świętego Mikołaja. W ten szczególnie uroczy i sympatyczny sposób wprowadziliśmy naszych Gości w świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę.

Spektakl słowno-muzyczny pt. „ Magia Świąt” odbył się 22 grudnia. Dzieci przygotowały wiersze, kolędy i pastorałki które zaprezentowały podczas przedstawienia, którego widownia liczyła 40 osób dorosłych i 40 dzieci.  Przed spektaklem odbyło się 6 prób (19 godzin), podczas których dzieci ćwiczyły każdą nutkę.

Podczas wydarzenia swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy Padew Narodowa Pan Janusza Bik,  Sołtys Wsi Rożniaty Pan Adama Kopała, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Marzena Szkotnicka, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Majka, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej Pani Teresa Borowiec, Kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej Pani Edyta Pazdan-Skórska, Honorowy Obywatel Gminy Padew Narodowa Jan Mycek, Kierownik Zakładu Wodociągu i Usług Komunalnych Pan Wojciech Rusek, była Pani Skarbnik Maria Mazurek oraz rodzice i dziadkowie. Gościem specjalnym wieczoru był oczywiście Święty Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi prezentami.

Wystąpienie dzieci nagrodzone zostało gromkimi brawami. Mali i więksi aktorzy  w subtelny i piękny sposób wyczarowali magiczny, świąteczny nastrój. Na scenie wystąpili: Julia Bik, Emilia Bik, Paweł Bik, Katarzyna Kopała, Karolina Kopała, Sylwia Wylaź, Justyna Wylaź, Sara Naprawa, Lena Naprawa, Dagmara Krakowiak, Patrycja Krakowiak, Natalia Rusek, Dagmara Konieczna, Adrian Konieczny, Emilia Czekaj, Oliwia Czekaj, Mikołaj Roguz, Brajan Serwan, Emilia Perc, Oliwia Perc, Daniel Dul, Martynka Burdzel , Julia Janik, Karol Lompart i Antoni Lompart.

Po przedstawieniu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które złożyli: Przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Bik, Sołtys Wsi Rożniaty Pan Adam Kopała i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej Pani Teresa Borowiec, a także podzielenie się opłatkiem. Dźwięk dzwoneczka oznajmił przybycie najbardziej wyczekiwanego gościa wieczoru, Świętego Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył prezent.

Tego wieczoru na stołach nie zabrakło wspaniałych potraw: pachnącego barszczu grzybowego, słodkich ciast i owoców, a wspólne spotkanie zbliżyło młode pokolenie z tym starszym. Każde dziecko miało okazję zaprosić osoby dla siebie ważne i podzielić się swoją radością, młodością i uśmiechem tym szczerym, pięknym i prawdziwym.

Szczególne podziękowania za to piękne wydarzenie należą się  gospodarzom Wsi Rożniaty: Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Januszowi Bik oraz Sołtysowi  Wsi Rożniaty Panu Adamowi Kopała, z którymi współpraca jest zawsze owocna, Pani Kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej Edycie Pazdan-Skórskiej za pomoc w przygotowaniach, wsparcie w tworzeniu scenografii, Pani Agnieszce Głaz za przygotowanie pysznego, ciepłego posiłku oraz  Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Panu Józefowi Durdzie za pomoc w realizacji przedstawienia. Spotkanie sponsorowane było przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.