LEGIMI

legimi

Od 1 czerwca udostępniamy nową ofertę dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej: bezpłatny dostęp do serwisu LEGIMI – największej elektronicznej wypożyczalni e-booków
i audiobooków w chmurze

Biblioteka książek elektronicznych Legimi zawiera ok. 60.000 e-booków i audiobooków. Dostęp dla czytelników zapewniony jest
w ramach pakietu dla bibliotek bez limitowanej liczby przeczytanych stron i z rozszerzoną ofertą o audiobooki.

Czytelnicy GBP w Padwi Narodowej mają darmowy dostęp do bogatej biblioteki nowości wydawniczych, bestsellerów, poszukiwanych książki znanych autorów z zakresu literatury pięknej i literatury faktu, a także popularnych poradników. W mobilnej wypożyczalni czytelnicy odnajdą, m.in. powieści sensacyjne, obyczajowe, kryminały, biografie, reportaże, bajki i lektury.


Krótka instrukcja dla czytelników jak korzystać z serwisu Legimi

Gdzie otrzymać kod dostępu do serwisu Legimi:

 1. Należy być zarejestrowanym czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej wraz z filiami i posiadać kartę czytelnika – jeżeli nie jesteś czytelnikiem, zapisz się koniecznie!
 2. Osobiście odebrać bezpłatny kod dostępu do Legimi w GBP w Padwi Narodowej (należy mieć przy sobie kartę czytelnika).
 3. Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu, np. kod aktywowany 1 czerwca ważny jest do 30 czerwca.
 4. Po wygaśnięciu ważności kodu można zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc. Kody wydawane są w bibliotece w GBP w Padwi Narodowej w pierwsze dni robocze miesiąca, w godzinach otwarcia bibliotek.
 5. Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.
 6. Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu i nie może przekazywać kodu dostępu otrzymanego w bibliotece innym osobom.
 7. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w GBP w Padwi Narodowej.

Jak zacząć korzystanie z serwisu Legimi:

Na stronie https://www.legimi.pl/podkarpackie/ należy:

 • Wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece.
 • Dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto w Legimi, podając swój adres e-mailowy, oraz wymyślone przez siebie: nazwę użytkownika i hasło) –  dotyczy przypadku, gdy czytelnik nie rejestrował się jeszcze w tym serwisie.

Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 60.000 e-booków i audiobooków. Dostęp do serwisu trwa 30 dni licząc od daty aktywacji kodu.

Jak „wypożyczać” elektroniczne książki z mobilnej biblioteki:

 1. Elektroniczne „wypożyczanie” książek i audiobooków z serwisu Legimi odbywa się po zalogowaniu na stronie www.legimi.pl i wybraniu zakładki „Ebooki i audiobooki”.
 2. Czytelnik wypożycza książki i audiobooki klikając ich okładki i wybierając opcję „dodaj na półkę”.
 3. W okresie ważności kodu, czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto www.legimi.pl i po zalogowaniu dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualną półkę.

Jak czytać elektroniczne książki pobrane z mobilnej biblioteki:

 1. Czytelnik może czytać książki na maksymalnie dwóch dowolnych urządzeniach (czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze).
 2. Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja „Legimi”, dostępna do pobrania na stronie www.legimi.pl/pobierz-legimi/
 3. Zainstalowana na urządzeniu aplikacja zapamiętuje, w którym miejscu książki użytkownik przerwał czytanie.
 4. Aplikacja „Legimi” nie działa na starszych wersjach systemu Windows (wersja Windows 7 i niższe)

Dodatkowe ważne informacje

1.      Nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.

2.      Wybranie i czytanie konkretnego tytułu e-booka lub audiobooka przez czytelnika nie powoduje blokady możliwości wypożyczenia tego tytułu przez innych czytelników.

3.      Lista tytułów książek oferowanych przez serwis Legimi jest zmienna.

4.      Z myślą o własnych czytelnikach GBP w Padwi Narodowej wykupiła dostęp do serwisu Legimi w opcji „bez limitu”, tzn. bez ograniczenia ilości przeczytanych stron przez wszystkich czytających, tym samym nie zostanie zamknięty dostęp do serwisu z powody „wyczytania” limitu stron przewidzianego dla biblioteki.

Kontakt w sprawach technicznych do Legimi:  https://pomoc.legimi.pl ; Infolinia Legimi: 22 307 65 40
Kontakt w sprawie kodów dostępu: bibliotekapadew@wp.pl ; tel. (15) 811 93 16

Regulamin korzystania z serwisu internetowego Legimi w ramach pakietów zakupionych przez konsorcjum bibliotek publicznych województwa podkarpackiego dostępny pod linkiem https://legimifiles.blob.core.windows.net/static/libraries/20200129-ddae58f3389d4e25900a.pdf