„Cicha noc” filia Rożniaty

cicha-noc-filia-rozniaty

„Cicha noc”

Już po raz trzeci mieliśmy okazję brać udział w przedświątecznym spotkaniu w bibliotece pt. „Cicha noc”, zorganizowanym z okazji Świąt Bożego Narodzenia i przygotowanym przez dzieci wraz z Panią Katarzyną Lompart, Starszym Bibliotekarzem Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej filia Rożniaty. Jest to bardzo rodzinne spotkanie, połączone z kolędowaniem i wizytą Świętego Mikołaja. Inicjatorami spotkania są gospodarze Wsi Rożniaty: Przewodniczący Rady Gminy Pana Janusza Bik oraz Sołtys Wsi Rożniaty Pana Adama Kopała.

Spotkaliśmy się 21 grudnia. Goście zostali przywitani przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd zaśpiewanych przez dzieci, a także każdy miał okazję przypomnieć sobie symbole Świąt i ich znaczenie. Wszyscy niecierpliwie oczekiwali przyjścia Świętego Mikołaja, który przywiózł ze sobą worek pełen prezentów i dużo uśmiechu. Każdemu dziecku osobiście wręczył paczki, a w nich…. dla każdego coś dobrego!

 

Podczas wydarzenia swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy Padew Narodowa Pan Janusza Bik,  Sołtys Wsi Rożniaty Pan Adama Kopała, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Marzena Szkotnicka, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Majka, Przewodniczący Konwentu Sołtysów Pan Edward Kołek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej Pani Teresa Borowiec, Kierownik Zakładu Wodociągu i Usług Komunalnych Pan Wojciech Rusek, Rada Sołecka Wsi Rożniaty oraz rodzice i dziadkowie. Gościem specjalnym wieczoru był oczywiście Święty Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi prezentami.

Po przedstawieniu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które złożyli: Przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Bik, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej Pani Teresa Borowiec, a także Przewodniczący Konwentu Sołtysów Pan Edward Kołek.

Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Na stołach nie zabrakło wspaniałych potraw: pachnącego barszczu czerwonego, pysznych pierogów, słodkich ciast i owoców.

Szczególne podziękowania za to piękne wydarzenie należą się  gospodarzom Wsi Rożniaty: Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Januszowi Bik oraz Sołtysowi  Wsi Rożniaty Panu Adamowi Kopała, z którymi współpraca jest zawsze owocna, Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Teresie Borowiec, Pani Magdalenie Szewc i Pani Elżbiecie Golba za pomoc w przygotowaniach oraz Rodzicom za pomoc w próbach do spektaklu i upieczenie pysznych ciast. Największe podziękowania i brawa dla Dzieci, za ich zapał do pracy i upiększenie wspólnych chwil swoim talentem.

Spotkanie sponsorowane było przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.