bezpieczne-zakupy-w-sieci

Jakie argumenty przemawiają za robieniem zakupów w sieci? Co zrobić aby zakupy w sieci były bezpieczne? Jak zapłacić za zakupy zrobione on-line? Te i wiele innych tematów zostały poruszone na trzecim już szkoleniu dla osób w wieku powyżej 50 lat. Trzy grupy 10 osobowe, uczestniczyły w zajęciach, które odbyły się w Dziennym Domu Senior – Wigor w Przykopie oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Padwi Narodowej. Moduł: „Zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu?” poprowadziła Pani Katarzyna Lompart wraz z Panią Edytą Pazdan-Skórską.

Tym razem zdobytą wiedzę Seniorzy mieli okazję sprawdzić w praktyce. Sami wyszukali różne sklepy internetowe i produkty, które ich interesują oraz dowiedzieli się, krok po kroku: jak bezpiecznie zrobić zakupy i jak za nie zapłacić, jaką wybrać dostawę oraz jakie prawa ma konsument kupujący w sieci.

Seniorzy z zaangażowaniem przystąpili do pracy. Było wiele pytań, co nas ogromnie cieszy, gdyż wiemy, że wiedza którą przekazałyśmy zostanie wykorzystana, a zakupy będą wygodne i bezpieczne. Uczestnicy kursu docenili fakt, że od teraz będą mogli zrobić zakupy w dowolnie wybranym przez siebie czasie, bez wychodzenia z domu oraz skorzystać z opinii innych osób o interesujących ich produktach dostarczonych wprost do domu.

Projekt „O finansach… w bibliotece – VI edycja” realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne
z celami Programu Rozwoju Bibliotek.