A A A
poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:40

Ferie w bibliotece - podsumowanie
czwartek, 15 lutego 2018 12:12

Dobiegł końca czas zimowego wypoczynku, a także okres zajęć w naszych bibliotekach, organizowanych dla dzieci, które pozostawały w domu podczas ferii. W bibliotece w Padwi Narodowej atrakcje (filmy, gry, zabawy, zajęcia kreatywne) czekały codziennie na starszych i młodszych uczestników. Gościliśmy teatrzyk „Blaszany Bębenek” z Trzebni, który przedstawił widzom bajkę o drewnianym pajacyku wystruganym z drewna przez Dżepetta – Pinokiu. Była mowa o naszych emocjach i ich konsekwencjach, a także o kłamstwach, długim nosie i karze za złe postępowanie. Dzieci – przedszkolaki „Promyczki” i „Smyki” chętnie brały udział w przedstawieniu, zadawały pytania, a także same zamieniały się w aktorów. W filii w Babulach odbywały się „Ferie z wyobraźnią”, podczas których dzieci stworzyły własne witraże („Kolorowe szkiełko”), dekorując nimi lampiony i wykonały kartki walentynkowe („Miłosna mozaika”). Grając w planszówkę ćwiczyły swój umysł i refleks, a oglądając filmowe bajki bawiły się i uczyły. Na koniec wykonały wspaniałego bałwanka z bajki – Olafa, który teraz z uśmiechem wita każdego czytelnika odwiedzającego bibliotekę. W Przykopie dzieci chętnie oglądały filmy, układały puzzle i stworzyły własnoręcznie ozdoby – naszyjniki i bransoletki. Wykonały także prace plastyczne nawiązujące do rocznicy odzyskania niepodległości. Pojawiły się na nich nie tylko postacie, którym zawdzięczamy nasza niepodległość, ale również wydarzenia znane z historii Polski. Dzieci z Rożniat, które ferie spędzały w domu, również mogły odwiedzić swoją bibliotekę. Zorganizowane specjalnie dla nich zajęcia pt. „ Odlotowe ferie zimowe”, dostosowane zostały do ich wieku i możliwości. Każdy mógł więc znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas. Na warsztatach „W śnieżnym ogrodzie” powstały zimowe krajobrazy, malowane wyobraźnią i materiałami plastycznymi. Nie zabrakło „Zimowej podróży po literaturze”, czyli czytania opowieści z zimą w tle. Folia i dziurkacz okazały się niezbędne do stworzenia ruchomych płatków śniegu. Na koniec, podczas spotkania zdrowotnego „Brzuszek kocha witaminki” dzieci poznały zdrową żywność, założyły swoje pierwsze zeszyty z przepisami, a na koniec wykonały sałatkę owocową.Filia w Wojkowie zaprosiła dzieci na zajęcia plastyczne, na których powstały szyszkowe skrzaty i styropianowe bałwanki. Uczestnicy mieli wiele radości z wyczarowywania z pozornie niepotrzebnych materiałów, nowych, ciekawych przedmiotów. Także w filii w Zarówniu można było spędzić „Ferie z pomysłem na nudę”. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Plastycy wykonywali pamiątkowe złote księgi, kolorowe witraże, lampiony ze słoików i walentynki. Miłośnicy gier mogli realizować swoje zamiłowania podczas wspólnych rozgrywek i zabawy, a na fanów filmu czekały projekcje bajek.

Tegoroczne ferie, mimo grypy i niesprzyjającej, szarej pogody, były kolorowe, ciepłe i wesołe. Wszystkie dzieci, które zdecydowały się spędzić wolny czas w bibliotekach z pewnością to potwierdzą. Było mnóstwo śmiechu, okazji do spotkań z rówieśnikami i wspólnej zabawy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwiedziny, udział w zajęciach i wiele ciekawych pomysłów. Teraz przed Wami kolejne miesiące wytężonej nauki, życzymy więc wytrwałości oraz szóstek i piątek w szkole. I zapraszamy do biblioteki.

 


Statystyki

Użytkowników : 2
Artykułów : 178
Odsłon : 148884

Umberto Eco

Kto czyta książki, żyje podwójnie

Kartezjusz

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów

Monteskiusz

Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera

Cycero

Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać

Billie Joe

Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji

Św. Tomasz z Akwinu

Wystrzegaj się ludzi jednej książki

Wolter

Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie

Johann Wolfgang Goethe

Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela

Maksym Gorki

Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce

Józef Czechowicz

Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany

Kornel Makuszyński

Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem

Kontakt:
bibliotekapadew@wp.pl
Telefon:
(15) 811-93-16
Adres:
Gminna Biblioteka Publiczna ul. Ks. Jana Kica 8, 39-340 Padew Narodowa

©
Gminna Biblioteka Publiczna w Padwi Narodowej - Wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja
Janusz Badawika